Kolektivni otkaz dalo preko 2700 ljekara

Do kolektivnog otkaza preko 2700 ljekara u Slovačkoj je došlo zbog zahtjeva upućenog ministru zdravlja Kamilu Šašku da se obustavi pretvorba državnih bolnica u dioničarska društva, kako navodi sindikalno udruženje ljekara LOZ. Među ljekarima raste zabrinutost zbog mogućeg smanjenja plaća dok je sindikat upoznat sa problemom konsolidacije javnih finansija, kako navode slovački mediji kojima je […]